Drewno do kominków – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Kominki charakteryzują się obecnie dość dużym zainteresowaniem i coraz więcej osób decyduje się na ich instalowanie w swoim domu. Dlaczego? Przeważnie ze względu na fakt, że zapewniają one rzeczywiście świetną atmosferę, powodują, że wnętrze staje się znacznie przytulniejsze, a czasami są wykorzystywane także jako podstawa systemu ogrzewania domu.

Kominek, drewno kominkowe
Bloger: noguerajef
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Jednakże, planując założenie kominka zasilanego drewnem, należy wiedzieć wszystko na jego temat, żeby mieć możliwość z niego efektywnie korzystać. Co w takim przypadku warto wiedzieć o drewnie kominkowym? Przede wszystkim należy być świadomym tego, które jego rodzaje są faktycznie polecane, jakie mają właściwości i jakie są ich ceny. Oferta w tym względzie jest najczęściej niezwykle bogata. Trzeba również pamiętać o niezbędnych kosztach dostawy drewna, przede wszystkim jeśli jednorazowo kupuje się go większą ilość oraz nie ma się możliwości przewieźć materiału samodzielnie. Na przykład, jeżeli chodzi o skład opału Grójec, bardzo często proponowana jest darmowa dostawa do stolicy, ponieważ odległość nie jest duża. W sytuacji dłuższych tras, trzeba wiedzieć jaka jest wymagana cena za jeden kilometr. W dodatku, warto jest zwrócić uwagę, czy drewno jest już przystosowane do spalania.

drewno
Bloger: Konrad Gruza
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki temu oszczędzi się czas i energię, zwłaszcza, że nie każda osoba dysponuje miejscem i narzędziami niezbędnymi do pocięcia drewna na wygodne elementy. Zalecane jest więc nabywanie gotowego drewna, którego wykorzystanie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Drewno do kominka musi być też składowane w stosownych warunkach. Zdecydowanie nie może być mokre, jako że nie będzie się dobrze spalało. Nabywając je, trzeba zapytać jak drewno było przechowywane, a następnie własnoręcznie zatroszczyć się o to, by je chronić przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wskazane jest w tym celu posiadać niewielką komórkę i to w pełni suchą. Kominek zasilany drewnem to świetny element dekoracyjny, trzeba jednak pamiętać, że sam zakup drewna powinien być poprzedzony precyzyjną analizą polecanych gatunków i oferowanych cen przez lokalnych sprzedawców. To pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji, dzięki której kominek będzie sprawnie działał.Zobacz dalej na
2018/08/01, 12:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.