Kiedy marzy nam się własne M

W życiu większości z nas pojawia się chwila, kiedy to chcemy "zapuścić korzenie" w jednym miejscu. Najpierw jest to tylko szybka myśl, która po czasie zamienia się w czyny. Rozpoczynamy poszukiwania, snujemy plany, będąc gotowym na dostosowanie do tej pory prowadzonego życia pod kątem nowego mieszkania.

metafora kredytu mieszkaniowego
Bloger: American Advisors Group
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Całe przedsięwzięcie rozpoczynamy od wyboru lokalizacji. Rozważenia czy wybieramy zielone tereny za miastem, czy jednak strzeżone osiedle w centrum? Duże miasta np Kraków lub Poznań budują najciekawsze inwestycje za miastem. Jeżeli dzielnica ma dobre połączenie z miastem, jest wystarczająca ilość przedszkoli czy sklepów, z całą pewnością nie poczujemy się w żaden sposób ograniczeni. od możliwości finansowych, lub (odwiedź serwis) zdolności kredytowej.

pieniądze na kupno domu
Bloger: Tax Credits
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy, najczęściej wybieraną drogą do uzyskania funduszy na zakup własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe. Dziś większość młodych osób nie stać na tak wielkie wydatki. Jeśli nawet są osoby które mogą pozwolić sobie na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu – nadal wybierają kredyt. Rozwiązanie to jest bowiem bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności lub (czytaj w serwisie) też zapożyczanie się u przyjaciół. Kredyt mieszkaniowy wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, dlatego daje możliwość korzystnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki przygotują dla nas taki okres kredytowania, który zagwarantuje nam wysokość miesięcznej raty dostosowaną do naszych możliwości finansowych.

Kupno mieszkania na kredyt to najbezpieczniejsza i najpewniejsza idea na lokatę kapitału - można zaciągnąć kredyt, zakupić mieszkanie, poszukać godnego zaufania najemcę, by czynsz wystarczył na pokrycie miesięcznej raty kredytu, a następnie za kilkanaście lat stać się niezależnym właścicielem mieszkania wolego od jakichkolwiek zobowiązań.

Musimy jednak uwzględnić, iż jest to pożyczka długoterminowa, która będzie nam towarzyszyła przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat dalszego życia. Na rynku wyszukamy wiele kredytów mieszkaniowych, więc w razie problemów z doborem najlepszego dla nas, powinniśmy zgłosić się do obiektywnego doradcy kredytowego, który pomoże nam rozwiać nasze wątpliwości.
2017/09/18, 06:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.