Posiadanie dziecka to naprawdę duże wyzwanie

Wychowywanie potomstwa to duże wyzwanie, szczególnie dla niewprawionych w bojach rodziców, którzy dopiero co doczekali się pierwszego dziecka. Mimo tego, że musimy dość dobrze zarabiać, aby zapewnić im przyszłość, to również powinniśmy zmienić sporo własnych przyzwyczajeń, na przykład, jeśli lubiliśmy późno wstawać, to aktualnie powinniśmy się z tym pożegnać. Najważniejsze jest szczególnie to, że od tego momentu przestajemy być odpowiedzialni jedynie za siebie.
mama z dzieckiem
Bloger: Vladimir Yaitskiy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odpowiedzialny opiekun nie będzie miał z tym najmniejszego problemu. To normalne, że przychodzi ten moment, iż trzeba zmienić swoje myślenie, zdać sobie sprawę iż czas zabaw oraz beztroski właśnie dobiegł końca. Ci, którzy nie myślą by się zmienić pod tym względem nie powinni mieć potomstwa, gdyż szkodzą sobie, a co gorsza najbardziej mogą zaszkodzić swoim przyszłym pociechom. Niestety, wielu jest takich rodziców, a niektórzy nie planowali dziecka i teraz zachowują się w ten sam sposób, jak przed jego przyjściem na świat.

Uważają oni, iż dlaczego muszą się zmieniać, przecież są jeszcze młodymi ludźmi, mają wciąż życie przed sobą i tak dalej. Rzecz jasna, da się zrozumieć ich rozumowanie, ale nie da się ukryć, iż takie rozumowanie może się skończyć źle dla dziecka. Jeśli ktoś miał „wpadkę” i jest już w dojrzałym wieku, to niestety powinien przyjąć rolę, zachować się jak na dojrzałego człowieka przystało. Często zdarza się, że wielu nie potrafi wznieść się na ten poziom, ale można zrozumieć takie rozgoryczenie.

Inna sprawa, rodzice, którzy czekają na swoje pierwsze dziecko, lecz często... nie mogą zajść w ciążę. Paradoksem jest ten swoisty porządek na ziemi, iż niektórzy nie planują dziecka, lecz – mówiąc potocznym językiem - „wpadają”, a kolejni chcą bardzo, jest to ich największe marzenie, jednakże nie potrafią zajść w ciążę. Czasami po prostu bezpłodność, czasami innego rodzaju problemy. Na pewno jest to ogromna tragedia dla tych, którzy nie wyobrażają sobie istnienia, małżeństwa, bez dziecka.

Na szczęście jednak często marzenie o własnym potomstwie się spełnia, a gdy dzieci się rodzą rodzice tak się cieszą, że mogliby im wszystko dać – chyba nawet własne życie. Kończy się jednak na różnego rodzaju zabawkach i rzeczach i niech tak zostanie.

Pragniesz zgłębić swą wiedzę na temat opisany w tym poście? Więc zapraszamy - kliknij w źródło (http://www.artemed.pl/szpital/operacje-i-zabiegi/artroskopia-stawu-kolanowego) i przeglądaj następne ciekawe treści.

W dzisiejszych czasach rodzice mają wielki wybór, w jaki sposób uszczęśliwić dzieci. Najczęściej kupuje się gry lub tablety, ale lepiej kupić coś, dzięki czemu nasze dziecko stanie się bardziej aktywne: trampolinę ogrodową (odkryj więcej na lub gokart na pedały. Nie dość, iż świetna zabawa dla dziecka, to także pełnia zdrowia i ruchu. Więcej interesujących pomysłów tu: strona na temat.


Sprawdź też

Jakie rzeczy powinni mieć nowi opiekunowie

niemowlę
Bloger: JoséMa Orsini
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdy rodzi się małe dziecko każdy z otoczenia jest podekscytowany. Świeżo upieczeni mama i tata są zasypywani moc prezentów dla dziecka i wszyscy są wniebowzięci, oczywiście poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Maluchy dają rodzicom w kość, ale jeden uśmiech niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawia odjąć wszelkie troski. Rodzice pielęgnując dziecko chcą by miało ono wszystko, co najlepsze, poczynając od kremu po kąpieli, przez smoczek a na kocyku kończąc.
2021/03/07, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.