Nasze środowisko - nasz styl mowy

Są różne zawody, a wszystkie z nich charakteryzują się fachowymi terminami. Z jednej strony w ten sposób możemy bez problemu się porozumieć wśród fachowców ze swojej dziedziny, z drugiej strony, omawiane środowisko jest przez to bardziej niedostępne.
Nie tworzy się chyba jednak po to tych terminów, żeby się czymś wyróżnić, niezbędne są one naturalnie do pracy. A każdy zainteresowany przecież, skoro będzie pragnął się o czymś dowiedzieć może o tej kwestii doczytać. W erze dostępu do globalnej sieci to bezproblemowe.

Spacerujący ludzie
Bloger: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Własny fachowy język posiadają doktorzy i bibliotekarze, własnym slangiem posługuje się młodzież, własną grypserę mają więźniowie. Kiedy jeden fotograf wymienia opinie z innym o swoim zestawie i sprzęcie studyjnym (więcej wiadomości odnajdziesz tu: zestawy studyjne, sprzęt studyjny dla profesjonalisty), to skoro stwierdzi, że na jego sprzęt studyjny składają się też żarówki, to będziemy twierdzić, iż wszystko jest zrozumiałe, chociaż tak naprawdę chodzi mu o specjalistyczne żarówki. Z innej strony będzie zupełnie dziwnie, gdy powie coś o żarnikach błysku, w takim momencie nie będziemy wiedzieli właściwe, o czym mowa. Więcej informacji o tych specjalistycznych rzeczach możesz odszukać tu: polecany sprzęt studyjny.

Sprawdź też

Poprawne praca pracowników

Business
Bloger: Victor1558
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Firmę można porównać do organizmu, który funkcjonuje właściwie jedynie wówczas, gdy poprawnie funkcjonują wszelkie elementy składowe. Głównymi częściami składowymi każdej firmy są mianowicie ludzie, pojedynczy zatrudnieni, których powinności składają się na kompletne działanie przedsiębiorstwa.


Specjalistyczny slang odznacza się tym, iż wtajemniczeni w niego ludzie potrafią
Ludzie siedzący na ławce
Bloger: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
bardziej lub mniej utożsamiać się ze swoim środowiskiem. Niekiedy bowiem tak się dzieje, że jedna osoba akceptuje wszystko, co zaproponuje jej grupa, tym samym przyswoi jej sposób wyrażania myśli i będzie to traktować, jak swój własny styl mówienia, natomiast następnej osobie może nie przypaść do gustu to zamknięcie i tak często, jak to możliwe będzie bojkotować styl takiego wyrażania myśli. To, w jakiej my byśmy znaleźli się grupie zależy od kilku wytycznych.

Jednym z tego typu czynników jest wychowanie, to w jaki sposób jesteśmy wychowani, czy bardziej na działacza czy raczej na samotnika. Samotnik będzie preferował bardziej własny sposób zachowania, nie będzie potrafił odnaleźć się tak w grupie, jak inni. Może być podejrzewany o negatywne myśli i szkodzenie grupie. Tego typu osoby określane są jako dziwacy.

Dużo również zależy, z jakimi osobami się zadajemy. Jeśli są to ciekawe, serdeczne osoby, to łatwiej będzie nam przyjąć ich styl bycia i zachowywać się podobnie, w zgodzie ze stylem bycia grupy, z którą się utożsamiamy. Jeśli jednak będą to gbury to raczej będziemy odżegnywać się od tego stylu bycia. Chociaż taka prawda, iż każdy jest inny i ma inne potrzeby, więc nie możemy być tego tak pewni.
2014/08/20, 14:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.