Nasze środowisko - nasz styl mowy

Są różne zawody, a wszystkie z nich charakteryzują się fachowymi terminami. Z jednej strony w ten sposób możemy bez problemu się porozumieć wśród fachowców ze swojej dziedziny, z drugiej strony, omawiane środowisko jest przez to bardziej niedostępne.
Nie tworzy się chyba jednak po to tych terminów, żeby się czymś wyróżnić, niezbędne są one naturalnie do pracy. A każdy zainteresowany przecież, skoro będzie pragnął się o czymś dowiedzieć może o tej kwestii doczytać. W erze dostępu do globalnej sieci to bezproblemowe.

Spacerujący ludzie
Bloger: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Własny fachowy język posiadają doktorzy i bibliotekarze, własnym slangiem posługuje się młodzież, własną grypserę mają więźniowie. Kiedy jeden fotograf wymienia opinie z innym o swoim zestawie i sprzęcie studyjnym (więcej wiadomości odnajdziesz tu: zestawy studyjne, sprzęt studyjny dla profesjonalisty), to skoro stwierdzi, że na jego sprzęt studyjny składają się też żarówki, to będziemy twierdzić, iż wszystko jest zrozumiałe, chociaż tak naprawdę chodzi mu o specjalistyczne żarówki. Z innej strony będzie zupełnie dziwnie, gdy powie coś o żarnikach błysku, w takim momencie nie będziemy wiedzieli właściwe, o czym mowa. Więcej informacji o tych specjalistycznych rzeczach możesz odszukać tu: polecany sprzęt studyjny.

Sprawdź też

Kilka słów o szkoleniach BHP

szkolenie BHP
Bloger: Hatters Wrestling
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Początkujący, jaki zaczyna pracę w konkretnej spółce posiada obowiązek mieć na względzie to, iż będzie musiał przejść przez dodatkowe szkolenie na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Tym samym też zapewni sobie to, że będzie doskonale orientować się we wszystkim, co będzie związane z jego obowiązkami właśnie w tym wybranym temacie.


Specjalistyczny slang odznacza się tym, iż wtajemniczeni w niego ludzie potrafią
Ludzie siedzący na ławce
Bloger: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
bardziej lub mniej utożsamiać się ze swoim środowiskiem. Niekiedy bowiem tak się dzieje, że jedna osoba akceptuje wszystko, co zaproponuje jej grupa, tym samym przyswoi jej sposób wyrażania myśli i będzie to traktować, jak swój własny styl mówienia, natomiast następnej osobie może nie przypaść do gustu to zamknięcie i tak często, jak to możliwe będzie bojkotować styl takiego wyrażania myśli. To, w jakiej my byśmy znaleźli się grupie zależy od kilku wytycznych.

Jednym z tego typu czynników jest wychowanie, to w jaki sposób jesteśmy wychowani, czy bardziej na działacza czy raczej na samotnika. Samotnik będzie preferował bardziej własny sposób zachowania, nie będzie potrafił odnaleźć się tak w grupie, jak inni. Może być podejrzewany o negatywne myśli i szkodzenie grupie. Tego typu osoby określane są jako dziwacy.

Dużo również zależy, z jakimi osobami się zadajemy. Jeśli są to ciekawe, serdeczne osoby, to łatwiej będzie nam przyjąć ich styl bycia i zachowywać się podobnie, w zgodzie ze stylem bycia grupy, z którą się utożsamiamy. Jeśli jednak będą to gbury to raczej będziemy odżegnywać się od tego stylu bycia. Chociaż taka prawda, iż każdy jest inny i ma inne potrzeby, więc nie możemy być tego tak pewni.
2014/08/20, 14:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.