Kupienie własnego mieszkania jest przeważnie jedną z najważniejszych decyzji

Zakup własnego mieszkania jest zdecydowanie jedną z najistotniejszych decyzji, które trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje oszczędnościami, które pozwoliłyby im na zakup mieszkania czy domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że nieruchomości, zwłaszcza w dużych aglomeracjach są dość drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się niezbędne. Ich wybór na rynku jest dzisiaj dość bogaty, toteż warto jest szczegółowo przeanalizować ofertę największych banków. W jaki sposób to zrobić? Jak wybrać kredyt najlepszy dla siebie?
mieszkanie
Bloger: Images Money
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto jest ustalić, jaka suma będzie potrzebna na zakup nieruchomości. Z reguły warto mieć już wybrane mieszkanie, by w ogóle zacząć starać się o kredyt w banku - https://www.bgz.pl/indywidualni/firmy (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-inwestycyjny)/kredyty/kredyt-hipoteczny-z-niska-marza.html. Znakomicie, kiedy posiada się pieniądze na tak zwany wkład własny, wtedy większość banków chętniej udziela kredytów. Propozycje konkretnych banków warto porównać pod względem cen, więc oprocentowania, marży oraz prowizji. Im koszty są mniejsze, tym lepiej. W internecie działają nadzwyczaj wygodne kalkulatory kredytowe, jakie dają szansę na szybkie obliczenie, jak duża będzie kwota kredytu w poszczególnych bankach, przy takiej samej sumie oraz terminie spłacania. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, która propozycja - choćby w teorii - okaże się być najbardziej atrakcyjna.

W dodatku, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kwestię ubezpieczeń. Dosyć często banki (https://www.bgz.pl/pomoc/placowki-i-bankomaty/ )oczekują ich zakupu, co dla kredytobiorcy jest następnym obciążeniem finansowym. Należy też zorientować się, czy bank pozwala na szybszą spłatę kredytu bez jakichkolwiek opłat i jaki jest opcjonalny okres spłaty. W sytuacji kredytów mieszkaniowych
kredyt
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
najczęściej kredytobiorcom zależy na dość długim okresie, często sięgającym nawet 30 bądź 40 lat.


Sprawdź też

Rozmaite warianty pożyczek i kredytów

konstrukcja zrobiona z banknotów
Bloger: Marc de Ruijter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W życiu każdego człowieka zdarzają się takie momenty, w których niezbędne jest otrzymanie dodatkowej ilości pieniędzy. Może to wynikać z rozmaitych przypadków życiowych, na przykład z niespodziewanych zdarzeń losowych, takich jak na przykład wypadki i zachorowania. Istnieje również sporo mniej groźnych i tragicznych sytuacji, w których potrzebne są dodatkowe porcje pieniędzy.


Jeśli pomimo dokładnej analizy rynku ciągle ma się dosyć duże kłopoty z wyborem korzystnego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Rzecz jasna, dobrze jeżeli jest on polecanym specjalistą, ponieważ dzięki temu będzie się miało gwarancję, że jego opinie oraz porady są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić oferty wielu banków, wskazać ich wady i zalety. Jest to dosyć przydatne. Z reguły nie oczekuje on od kredytobiorców jakiejkolwiek zapłaty, ponieważ wynagrodzenie pokrywa bank, z jakim ostatecznie klient zawrze umowę.
2018/01/29, 14:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.