Kupienie własnego mieszkania jest przeważnie jedną z najważniejszych decyzji

Zakup własnego mieszkania jest zdecydowanie jedną z najistotniejszych decyzji, które trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje oszczędnościami, które pozwoliłyby im na zakup mieszkania czy domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że nieruchomości, zwłaszcza w dużych aglomeracjach są dość drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się niezbędne. Ich wybór na rynku jest dzisiaj dość bogaty, toteż warto jest szczegółowo przeanalizować ofertę największych banków. W jaki sposób to zrobić? Jak wybrać kredyt najlepszy dla siebie?
Przede wszystkim, warto jest ustalić, jaka suma będzie potrzebna na zakup nieruchomości. Z reguły warto mieć już wybrane mieszkanie, by w ogóle zacząć starać się o kredyt w banku - . Znakomicie, kiedy posiada się pieniądze na tak zwany wkład własny, wtedy większość banków chętniej udziela kredytów. Propozycje konkretnych banków warto porównać pod względem cen, więc oprocentowania, marży oraz prowizji. Im koszty są mniejsze, tym lepiej. W internecie działają nadzwyczaj wygodne kalkulatory kredytowe, jakie dają szansę na szybkie obliczenie, jak duża będzie kwota kredytu w poszczególnych bankach, przy takiej samej sumie oraz terminie spłacania. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, która propozycja - choćby w teorii - okaże się być najbardziej atrakcyjna.

Sprawdź też

W życiu większości z nas pojawia się taki czas, gdy chcemy "zapuścić korzenie" w jednym miejscu

mieszkanie
Bloger: Images Money
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W pierwszych chwilach pojawia się w głowie szybka myśl, która z czasem przekształca się w czyny. Rozpoczynamy poszukiwania, snujemy plany, a zdarza się nawet, że dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego mieszkania. Kuszą nas zaprojektowane ogrody, strzeżone osiedla i nowoczesne rozwiązania.


W dodatku, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kwestię ubezpieczeń. Dosyć często banki oczekują ich zakupu, co dla kredytobiorcy jest następnym obciążeniem finansowym. Należy też zorientować się, czy bank pozwala na szybszą spłatę kredytu bez jakichkolwiek opłat i jaki jest opcjonalny okres spłaty. W sytuacji kredytów mieszkaniowych
kredyt
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
najczęściej kredytobiorcom zależy na dość długim okresie, często sięgającym nawet 30 bądź 40 lat.


Jeśli pomimo dokładnej analizy rynku ciągle ma się dosyć duże kłopoty z wyborem korzystnego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Rzecz jasna, dobrze jeżeli jest on polecanym specjalistą, ponieważ dzięki temu będzie się miało gwarancję, że jego opinie oraz porady (polecam zakres usług na: Adwokat Waliduda) są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić oferty wielu banków, wskazać ich wady i zalety. Jest to dosyć przydatne. Z reguły nie oczekuje on od kredytobiorców jakiejkolwiek zapłaty, ponieważ wynagrodzenie pokrywa bank, z jakim ostatecznie klient zawrze umowę.
2020/10/17, 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.