Pierwsza komunia święta – istotne wydarzenie

W życiu każdej osoby, w jego najwcześniejszych i pierwszych latach, niezmiernie ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. To znaczy pierwsza komunia święta jest jedną z uroczystości katolickich, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej wierni po raz pierwszy mogą przyjąć Najświętszy Sakrament, który według wyznawanej przez nich wiary jest ciałem samego Chrystusa pod postacią chleba. Najmłodsi przez rok, a często nawet i o wiele dłużej przygotowują się do tego bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której należą dzieci, a także w szkole do której chodzą. Zarówno na lekcjach katechezy, jak i na spotkaniach w salkach przykościelnych, czy na wspólnych spotkaniach w samym kościele.
pierwsza komunia
Bloger: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzieci w tym jakże ważnym dniu ubierają się w wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju odświętne stroje, przygotowane tylko na tę właśnie okazję.

Jeżeli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów w tekście tutaj - te informacje także nie powinny pozostać pominięte.

Stroje komunijne dziewczynek są odświętnymi białymi sukienkami, a stroje komunijne chłopców to nic innego niż garnitury, lub tak zwane alby komunijne. Alba jest bardzo specyficzną formą ubioru. Według iście encyklopedycznego znaczenia tego słowa, jest to bardzo długa, biała szata liturgiczna, noszona przez wszystkich duchownych oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz przez duchownych wielu kościołów protestanckich. Oprócz wspomnianych odświętnych strojów w jakie tego dnia ubierają się podchodzące do pierwszej komunii świętej pociechy, coraz częściej spotykane są sytuacje, gdy pociechy mają ubrane również tak zwane dodatki. Do takich wspomnianych przeze mnie chwilę wcześniej dodatków, należą między wieloma innymi na przykład dla chłopców koszule wizytowe, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem, eleganckie, a wręcz galowe spodnie, kamizelki, a także wiele modeli butów. Do tego rodzaju dodatków również można zaliczyć nawet i chłopięcą bieliznę, a także i rękawiczki, które nadają nieco charakteru chłopcu, które to dziecko właśnie ma pójść do swojej pierwszej komunii świętej. Dodatki dziewczęce są nieco bardziej różne oraz jest ich o wiele więcej (komunia święta - co potrzebuje Twoje dziecko). Tak więc dziewczynki jako gadżety mogą mieć na sobie ubrane między wieloma innymi na przykład takie elementy stroju jak wianki, zarówno te stworzone z prawdziwych kwiatów, jak i te z kwiatów sztucznych, a także mniej tradycyjne wianki, czyli z kamieni, zarówno oryginalnych, czyli prawdziwych kamieni szlachetnych, jak i zamienników, tylko te kamienie imitujących (dodatki komunijne w promocyjnych cenach). Oprócz wianuszków, które z na pewno upiększą głowę, każdej małej dziewczynki, która właśnie przeżywa jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu, czyli chwilę pierwszej komunii świętej, możemy także wśród dodatków znaleźć pelerynki, które na pewno wprowadzą bardzo ciekawy akcent do zwyczajnego, bardzo popularnego stroju komunijnego dziewczynki. Oprócz wspomnianych oraz opisanych chwilę wcześniej pelerynek oraz wianuszków, z dodatków dla dziewczynek, możemy wybrać także przeróżnego rodzaju rękawiczki oraz torebki, które z całą pewnością sprawią, że nasza pociecha, czyli w tym przypadku nasza mała córeczka, podczas jednej z najważniejszych uroczystości w jej dotychczasowym życiu, będzie wyglądała nie tylko bardzo ślicznie oraz urokliwie i oryginalnie, również będzie pięknie prezentować się wśród najbliższych na zdjęciach z pierwszej komunii świętej, będących swoistą pamiątką z najmłodszych lat życia dziecka oraz z jego najpiękniejszych chwil.


Sprawdź też

Czymże jest pierwsza komunia święta?

komunia
Bloger: Wojciech Doganowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każde dziecko ma w żywocie chwile w których chce czuć się wyjątkowo, chwile w których chce czuć, że jest najlepsze. No bo przecież w życiu są piękne tylko chwile, idąc tropem pewnego polskiego piosenkarza, mianowicie świętej pamięci Ryszarda Riedla, byłego wokalisty zespołu Dżem. Mianowicie są to, szczególnie w życiu dziecka, chwile, gdy zwrócone są na nie spojrzenia wielu osób, zarówno tych bliskich, z którymi spotyka się ono regularnie, jak i oczy rówieśników, a także i oczy zupełnie obcych ludzi. Jakie to są chwile? Między wieloma innymi na przykład takie chwile jak pierwsza komunia święta. Czymże jest ta pierwsza komunia święta i dlaczego jest ona jedną z najważniejszych chwil w życiu pociechy, który jest wychowywany w wierze katolickiej?
2019/11/23, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.