Jak wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?

Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu niezwykle ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, niekoniecznie w luksusach, jednak przy niedoborze gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na warunkach życia. Zasadniczo więc stosunkowo dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.
scrubble ułożone w słowo money
Bloger: Simon Cunningham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednak także osobom żyjącym w dostatku od czasu do czasu brakuje środków na różnego rodzaju potrzeby. Poza tym w życiu człowieka całkiem często występują także momenty, w których dodatkowa gotówka jest niezwykle konieczna Nierzadko są to cele wiążące się z atrakcjami i rozrywką, takie jak przykładowo wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak także, że pieniądze potrzebne są w sytuacji pojawienia się nagłej choroby czy z powodu urazu. Nadprogramową gotówkę można uzyskać na rozmaite sposoby. Istnieje także parę metod takiej pożyczki poza kredytem zaciąganym w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów uzyskiwania dodatkowych środków znanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez udziału instytucji takich jak na przykład banki. Jest to zwyczajne przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do innej. Sposób brania takiej pożyczki uzależniony jest od chęci obu stron, jak również często od łączących je zależności.

Sprawdź też

Jak pożyczyć pieniądze poza bankiem?

pieniądze
Bloger: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie istotną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, nie zawsze w luksusach, jednak przy niedoborze środków finansowych może się to bardzo negatywnie odbić na warunkach życia. Zasadniczo więc w miarę dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.


symbol zatrzymania pieniędzy
Bloger: The JH Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ważne jest, by ustalić kilka istotnych aspektów >>Przeczytaj jak spłacić kredyt<< W pierwszej kolejności należy sprecyzować kwotę pożyczki. Większość osób ustala w tym miejscu także oprocentowanie pożyczki. Bardzo ważne dla obu stron jest lornetki (zobacz zobacz ofertę) określenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnim czasie także w Polsce na duża skalę rozwinęły się firmy zwane parabankami. Są to spółki działalnością podobne do prawdziwych banków, jednak nie posiadające takich uprawnień i niekontrolowane tak bardzo jak zwykły bank. Instytucje te zazwyczaj zajmują się dawaniem pożyczek, często jednak z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Biorąc pożyczkę w takim miejscu trzeba bardzo skrupulatnie zapoznać się z warunkami umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest ze sporym ryzykiem.
2019/04/13, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.