Z jakich przyczyn warto założyć konto w banku

Wielu osobom wydaje się, że na oszczędzanie zwyczajnie ich nie stać. A przecież przy odrobinie dobrej woli i regularności, gromadzenie oszczędności może być całkiem łatwe, a co więcej satysfakcjonujące. Nad wyraz pomocne może okazać się w naszym projekcie skorzystanie z konta oszczędnościowego.
metafora zabezpieczenia pieniędzy
Bloger: Ken Teegardin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych online. Korzyści i zalet, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. Co najważniejsze, zapewniają one bezpieczeństwo naszych pieniędzy, które spokojnie znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, albowiem zazwyczaj jest to konto procentowe, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp drogą internetową możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, wykonać błyskawiczny przelew oraz coraz częstsze bez prowizyjne płacenie rachunków. Spędzanie czasu w długich kolejkach do okienek pocztowych to widok zapomniany, aczkolwiek cieszy się nadal popularnością wśród starszych osób.

Na pytanie "jakie konto bankowe jest najlepsze" nie ma zdecydowanej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Na co trzeba zwrócić uwagę to oprocentowanie konta. Poza tym należy pomyśleć racjonalnie i wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Zwróćmy uwagę, że funkcjonują banki prowadzące konto bankowe bez opłat, bez warunków stałych wpłat i z darmowymi bankomatami. W zamian za zaufanie jakim je darzymy oferują konto całościowo zarządzane przez internet, bez opłat za rozliczenia, kartę i bezpłatne bankomaty (przy założeniu, że wykonamy transakcję na wcześniej ustaloną kwotę miesięcznie).

Słynne przysłowie mówi, iż „dla chcącego, nic trudnego”. Ta znana prawda dotyczy również oszczędzania.

Kiedy stwierdzisz, że warto poznać większą ilość danych wiążących się z prezentowaną tu tematyką, zerknij na źródło info - w tamtym miejscu przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Już minimalne kwoty odkładane regularnie na rachunku oszczędnościowym mogą pozwolić na odłożenie całkiem sporych środków finansowych. Zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa wynikające z ich posiadania przyniosą nam powód do dumy.


Sprawdź też

Pozytywne aspekty posiadania konta w banku

polskie monety
Bloger: Fox Wu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niestety, gromadzenie pieniędzy pod poduszką to wciąż zakres działań starszego pokolenia. Niezbyt chętnie reagują na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem - utrzymując, iż to po prostu nie ich epoka.
2022/02/19, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.