Jak można legalnie złomować pojazdy?

Wielu ludzi nie potrafi rozstać się ze swoim autem, dlatego wkładają w niego następne pieniądze, mimo że to niejednokrotnie nie ma już żadnego sensu. O wiele lepszym wyjściem jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedno z miast, w którym można przeprowadzić to w sposób legalny. W jaki sposób wobec tego należy to zrobić?


Nade wszystko należy przestrzegać wyznaczonych przepisów, bowiem w innym wypadku mogą czekać nas spore kary pieniężne. Należy zatem wyszukać stację, która zajmuje się tym profesjonalnie. Stacje te posiadają odpowiednie narzędzia i koncesje, dzięki którym mogą bezpiecznie eliminować nawet zagrażające zdrowiu substancje. Jak zweryfikować, która ze stacji działa zgodnie z prawem?
Kontynuuj czytanie
Najłatwiej jest dowiedzieć się tego na serwisie internetowym Urzędu Marszałkowskiego, który prowadzi listę stacji trudniących się złomowanie.

Serdecznie zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajdziesz tutaj dużo przydatnych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Co więcej stacja, w której wykonujemy złomowanie, powinna wystawić nam stosowne oświadczenie, że demontaż został zrealizowany, a razem z nim unieważniono dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne.
samochód marki BMW
Bloger: Mathew Bedworth
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
tej przyczyny przygotowując samochód do oddania do stacji demontażu, musimy pamiętać o przygotowaniu oraz wzięciu ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów. Dokument powinien być wydany w trzech kopiach, zaś właściciel musi również wyrejestrować aut w ciągu trzydziestu dni. Bez tego można ściągnąć na siebie nie lada problemy. Dlaczego? Zwłaszcza z tej racji, że możemy być m.in. ukarani za brak ubezpieczenia, chociaż auta już od dawna nie posiadamy. Nie jest to mile widziana sytuacja dla żadnego właściciela, albowiem nikt nie lubi niepotrzebnie marnować gotówki, toteż nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Więcej na

Jeżeli zatem interesuje cię złomowanie pojazdów, Kraków i każde miasto w kraju zapewnia ci zrealizowanie tego zadania w sposób legalny i profesjonalny. By znaleźć najbliższy punkt trudniący się tego typu działalnością, trzeba sprawdzić wspomniany wcześniej portal internetowy Urzędu Marszałkowskiego. Nie zapominaj, że grożą naprawdę duże kary finansowe za niezgodne z prawem złomowanie pojazdów. Gniezno, Lublin, Poznań – wszędzie znajdziesz właściwą stację, wystarczy tylko wszystko skrzętnie sprawdzić, a nie będzie się miało żadnych trudności.
2022/03/04, 10:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.