Jakim sposobem prowadzić ewidencję odpadów?

Odpady mijamy notorycznie, często nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa płynącego z ich niewłaściwego zagospodarowania tudzież składowania na nieprzeznaczonym do tego obszarze. Odpadami nazywamy wszystkie przedmioty oraz substancje stałe, a także nie będące ściekami substancje ciekłe powstające w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej lub bytowej człowieka. Uważa się, że każdego roku powstaje 120 mln ton odpadów.
kosze do recyklingu
Bloger: Mikey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obserwacje te mogą być mylące, ponieważ większość z tych odpadów nie będzie się nadawać ani do ponownego przetworzenia ani do unieszkodliwienia lub (zobacz więcej) też znajduje się w gestii takich zakładów ja huty, kopalnie lub kombinaty azotowe, i z tego powodu nie podlegają obrotowi.

Sprawdź też

Czym jest szkolenie 5s?

szkolenie
Na rynku szkoleniowym możemy znaleźć obecnie sporą ilość kreatywnych rozwiązań dla biznesu. Jedną z popularnych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od początkowych liter słów, jakie opisują najważniejsze reguły, którymi rządzi się ta metoda.


recykling odpadów
Bloger: Oeko-Institut e.V.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zanieczyszczenia dzielimy głównie ze względu na to, czy są to odpady pochodzenia organicznego. Odpady organiczne poddają się rozkładowi biologicznemu, odpowiednie ich spożytkowanie może przynieść spore korzyści ekonomiczne. Natomiast aluminium, odpady zawierające rtęć, cynk itp. należą do zanieczyszczeń nierozkładających się. Deklarując formę utylizacji istotnym jest aby wyszukać taką, która zapewni nam bezpieczeństwo, a także zadba o ekologię. Odnośnie tematu także tu: www.iso.org.pl/emas.

W przypadku np. pracy biurowej zlikwidowane dokumenty można przekształcić papier i karton, a nośniki pocięte mechanicznie na małe kawałki, można sprzedawać zasilając w ten sposób firmową kasę. Recykling to czysty zysk dla firmy, komfort i wygoda pracy ( więcej miejsca na regałach, biurkach), dbałość o środowisko naturalne i świadomość, iż żyjemy w zgodzie z naturą. Ludzie biznesu często korzystają z zakładów pracy wyszkolonych w tym temacie. W trakcie czynności wszystkie dokumenty są odpowiednio zabezpieczane i plombowane tak aby nikt nie mógł ich przejrzeć.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.