Badania rynku tanie i skuteczne jak nigdy wcześniej

Dzisiejszy konkurencyjny rynek powoduje, że w dalszej perspektywie czasu utrzymają się na nim tylko przedsiębiorstwa świadome oczekiwań i potrzeb obecnych oraz potencjalnych klientów. Polecanym sposobem na odkrycie tych potrzeb są wszelkiego rodzaju badania rynku. Wśród najczęściej wykonywanych należy wymienić między innymi badania: satysfakcji klientów, rozpoznawalności marki, wyników szkoleń, użyteczności stron internetowych.
Ankiety przez internet
Bloger: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednym z najpopularniejszych instrumentów służących do odkrycia zdania klientów jest ankieta.

Godny uwagi artykuł, prawda? Jeśli tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie, którą także niewątpliwie uznasz za pożyteczną.

Jest ona znanym od lat narzędziem, które polega na tym że respondent dostaje do uzupełnienia kwestionariusz z pytaniami półotwartymi, otwartymi lub zamkniętymi. Wyróżniamy wiele rodzajów ankiet np. telefoniczne, pocztowe, czy ankiety online .

W czasach coraz powszechniejszego dostępu do sieci coraz większą popularność zyskują narzędzia, które umożliwiają gromadzenie informacji online.

Niniejszy wpis ma ciekawe dane na opisywany temat - jeżeli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę internetową (https://szukasz-pracy.pl/produkcja-i-pakowanie-wyrobow-warzywnych/), która opisuje zbliżone zagadnienia.

Takie podejście do tematu niesie za sobą mnóstwo korzyści niedostępnych w tradycyjnych metodach badania opinii.

Sprawdź też

Jak ankietować Polaków?

Zakupy przez internet
Bloger: iStock
Na podstawie danych z: iStock
Ludzie są różnorodni - być może w Polsce tego nie widać, chociażby z tego powodu, że przecież Polska jest państwem, w którym to jakby nie patrzeć mieszkają głównie Polacy, za wielu emigrantów z powiedzmy Turcji nie znajdziemy u nas. W jakim przypadku rzeczywistość jest taka, iż poznanie ludzi jest wielce ważne?


Nowoczesne badania opinii
Bloger: Highways Agency
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po pierwsze, niższe koszty. Maleje się ilość wydatków dotyczących obsługi badanych ankietowanych. Jednocześnie maleje czas niezbędny do zebrania odpowiedzi. Dzięki temu posiadamy bieżący dostęp do aktualnych wyników, które ciągle napływają do systemu. Poprawia się jakość ankiet oraz wzrasta ich liczebność.

Dzieje się tak gdyż ankietowani uzupełniają je za pomocą internetu w najlepszym dla siebie miejscu, gdy sami mają na to czas i ochotę, a nie wtedy gdy zaczepi je osoba przeprowadzająca badania. Ułatwia to przeprowadzanie badań na tematy uznawane przez ankietowanych za osobiste. Na potrzeby przeprowadzania ankiet używa się też w coraz większym stopniu telefonów komórkowych.

Ankiety online to również znaczne uproszczenie pracy przy analizie zgromadzonych wyników. System pozwala na szybkie generowanie raportów, które można analizować za pomocą wielu instrumentów np. tabel. Dzięki temu łatwiej zauważyć, skomplikowane nierzadko, związki między poszczególnymi zmiennymi.
2019/10/09, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.